>Харківська область: на полігоні Навчального центру ОРС ЦЗ ДСНС України відпрацьовувались дії щодо ліквідації можливих надзвичайних ситуацій в екосистемах

Харківська область: на полігоні Навчального центру ОРС ЦЗ ДСНС України відпрацьовувались дії щодо ліквідації можливих надзвичайних ситуацій в екосистемах


By sauveteur - Posted on 10 Июнь 2016

25 травня під керівництвом заступника голови Харківської облдержадміністрації Вячеслава Аббакумова на полігоні Навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України відбулися комплексні навчання з ліквідації надзвичайних ситуацій, пов'язаних з пожежами в лісах. Крім того, у навчаннях приймали участь особовий склад та техніка Харківського гарнізону ДСНС, Навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, Національного університету цивільного захисту України, Оперативно-рятувальної служби м. Харкова, Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства, кінологи громадської організації "Авангард", співробітники Національної поліції, Національної гвардії, прикордонної служби, медицини та комунальні служби Нововодолазького району.

Перед початком заходу усі присутні мали змогу ознайомитись з мобільним оперативним пунктом Головного управління ДСНС, що включав у себе спеціальні намети життєзабезпечення, пунктів медичної, психологічної допомоги та спеціальної техніки зв'язку.

Безпосередньо навчання проходили у 9 етапів. За легендою навчань, літак патрулювання виявив пожежу на території лісового масиву. До місця події прибула лісова охорона на пожежних модулях, трьох тракторах та бригадою з ранцевими вогнегасниками. Пілот літака проінформував про поширення пожежі в лісовому масиві. Пожежа з низової перейшла у верхову, після чого проводилось гасіння трьома автоцистернами за допомогою лафетних стволів. Паралельно вертоліт ДСНС проводив водозабір і скидання води в зону горіння.

Одночасно з цим, виникали вибухи боєприпасів на території, що межує з пожежею. Диспетчер негайно викликав підрозділ піротехніків ДСНС, який провів обстеження ділянки та транспортування виявлених вибухонебезпечних предметів до місця знищення.

Паралельно надійшла інформація, що перед виявленням пожежі в даному районі знаходилися відпочиваючі. Існувала ймовірність що люди заблукали та не можуть вийти з лісового масиву через задимлення, або ж постраждали та потребують евакуації. До місця події було направлено кінологічний розрахунок громадської організації "Авангард", який провів роботи по виявленню людей.

Згідно планів взаємодії та з метою дотримання правопорядку на місце прибувають співробітники Національної гвардії і проводять заходи щодо недопущення до району НС сторонніх осіб, а підрозділ прикордонників проводить заходи щодо захоплення та нейтралізації порушників.

Внаслідок падіння дерева виникає обрив ліній електропередач. Керівник штабу з ліквідації НС прийняв рішення про направленню аварійно-відновлювальної бригади "Харківобленерго". Внаслідок руйнування пошкоджено аміакопровод, з якого почався неконтрольований викид аміаку в атмосферу. Виникла загроза місцевим жителям. Керівник штабу з ліквідації НС оцінивши обстановку, викликав до місця виникнення пожежі підрозділи радіаційно-хімічної розвідки.

Потім свою майстерність продемонстрували рятувальники ОРС м. Харкова. Після цього відпрацювання усіх епізодів можливих надзвичайних ситуацій було завершено.

Таким чином, всі задіяні служби змогли перевірити готовність своїх сил до дій при виникненні надзвичайних ситуацій в лісових масивах, а також відпрацювати питання взаємодії між усіма службами цивільного захисту, удосконалити практику і вміння керівного складу органів управління щодо організації та проведення рятувальних робіт та ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, захисту населення і території.

Заступник голови Харківської облдержадміністрації Вячеслав Аббакумов зазначив: «В цілому практичну частину проведених навчань я оцінюю на достатньому рівні. Ми побачили чітку взаємодію всіх ланок і служб цивільного захисту. У першу чергу, потрібно сконцентруватися і бути готовими до виникнення надзвичайних ситуацій та їх ліквідації. Ситуації бувають складними і такими, що вимагають прийняття чітких, швидких рішень. Ми ще раз проведемо відповідне засідання комісії з надзвичайних ситуацій, щоб посадові особи на місцях разом з Головним управлінням ДСНС у Харківській області були готові оперативно вирішувати будь-якого роду ситуації».


Джерело тексту: http://www.kharkiv.mns.gov.ua/news/4217.html

RSS-лента

RSS-материал

Наш канал на YouTube