>Рятувальники ДСНС та ОРС м. Харкова спільно з німецькими колегами провели свято безпеки - «Сімейний день надзвичайних ситуацій»

Рятувальники ДСНС та ОРС м. Харкова спільно з німецькими колегами провели свято безпеки - «Сімейний день надзвичайних ситуацій»


By sauveteur - Posted on 27 Май 2016

21 травня у Харкові на території Центрального парку культури та відпочинку ім. Горького проходило свято безпеки для всієї родини - «Сімейний день надзвичайних ситуацій».

На захід завітали директор Департаменту ресурсного забезпечення ДСНС України Руслан Білошицький, Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку Вольфґанґ Мьоссінгер та регіональний директор GIZ в Україні і Білорусії Сабіне Мюллер.

«Сьогодні з нашими німецькими партнерами ми організували фестиваль сімейного формату, адже безпека нашої країни починається з безпеки у кожній окремій родині. Я від імені керівництва ДСНС України хочу подякувати Німецькому товариству міжнародного співробітництва за допомогу в організації свята та запрошеним гостям за підтримку нашої ініціативи підвищити рівень власної безпеки громадян», - сказав директор Департаменту ресурсного забезпечення ДСНС України Руслан Білошицький.

Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку Вольфганг Мессінгер підкреслив, що Німеччина і надалі надаватиме Україні необхідну допомогу в питаннях безпеки. Пан Мессінгер зазначив, що сьогодні співробітники ДСНС та добровільні громадські формування показали людям свою роботу, і це було цікаво і пізнавально.

«Кожне місто потрібно розвивати. У Харкова дуже хороший фундамент, у вас дуже багато університетів, розвинені багато напрямків діяльності. У вашому місті живе багато цікавих і розумних людей. Це говорить про те, що у Харкова гарне майбутнє», - зазначив Генеральний консул ФРН.

Насичена програма заходу була направлена на те, щоб люди, і діти зокрема, дізнались, яким чином належить поводитися у разі виникнення надзвичайної ситуації, щоб зберегти своє життя.

Діти та їхні батьки, що вже завітали на свято, отримали безліч задоволення і позитивних емоцій. Для них були організовані показ можливостей рятувальних підрозділів, рятувальної техніки та засобів порятунку. На центральній алеї біля сцени проходили цікаві конкурси, ігри, розваги, які допомогли зрозуміти дітям та дорослим, які бувають надзвичайні ситуації та як правильно себе поводити у разі їх виникнення.

Одним із найцікавіших заходів свята був показ роботи курсантів-верхолазів Національного університету цивільного захисту України щодо рятування людей з висоти. Глядачам продемонстровані спеціальні прийоми рятування, а також спеціальне обладнання та спускові пристрої для евакуації людей з висоти. Крім того, рятувальники оперативно-рятувальної служби міста Харкова продемонстрували гостям заходу можливості рятування людей з поверхів будівель, завалів та з важкодоступних місць.

Також під час проведення свята були організовані заняття з надання першої медичної допомоги постраждалим внаслідок різноманітних надзвичайних ситуацій. Досвідчені медики-рятувальники медицини катастроф показували прийоми серцево-легеневої та мозкової реанімації, накладення шин, зупинки кровотечі тощо. Демонстрація методів проведення непрямого масажу серця і штучної вентиляції легенів відбувалось з використанням спеціального навчального манекену.

На захід завітали кінологи та пошуково-рятувальні собаки кінологічних служб Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, громадських кінологічних організацій «Авангард» та «Щит».

Кінологи заздалегідь облаштували спеціальну площадку, для проведення спеціальних показових дій та трюків для собак.
Спочатку кінологи з собаками для всіх присутніх по черзі демонстрували здатність проходження та долання перешкод та бар'єрів. Потім кінологічними розрахунками здійснювався пошук постраждалого в умовах техногенного завалу. І наприкінці заходу рятувальні собаки демонстрували гостям показ трюків.

Діти та їхні батьки із задоволенням спостерігали за роботою кінологів та їх чотирилапих друзів, після чого підходили до них та фотографувались.


RSS-лента

RSS-материал

Наш канал на YouTube