>Участь у тактичних навчаннях НУЦЗУ

Участь у тактичних навчаннях НУЦЗУ


By sauveteur - Posted on 08 Апрель 2017

7 квітня на базі Національного університету цивільного захисту України відбулися комплексні тактико-спеціальні навчання з управління силами та засобами під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру».

Учасниками навчань стали науково-педагогічні працівники, курсанти і студенти Національного університету цивільного захисту України, представники ГУ ДСНС України у Харківській області, пошуковий кінологічний загін волонтерів «Авангард», Оперативно-рятувальна служба міста Харкова.
За тактичним задумом, у місті Х о 9 годині 00 хвилин відбулася серія вибухів як на землі, так і в небі (очевидно, терористичні акти), внаслідок чого здійснив аварійну посадку вантажний літак АН-26 з частковою руйнацією корпусу, розтіканням авіаційного палива та подальшим його горінням. Внаслідок вибухів було зруйновано житловий будинок, в завалах виникли осередки пожежі, є постраждалі, зазнала пошкоджень різного характеру ємність із небезпечними хімічними речовинами. Неподалік від зруйнованої будівлі виявлено предмети, схожі на вибухонебезпечні, зазнала руйнації гребля водосховища. У зонах ураження є постраждалі, які потребують допомоги як фізичної, так і психологічної.
Як зазначив начальник кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт полковник служби цивільного захисту Андрій Лісняк, комплексні навчання включили шість епізодів: гасіння пожежі та проведення рятувальних робіт з літака АН-26; проведення аварійно-рятувальних робіт в осередку хімічної аварії; організація рятувальних робіт у складних ландшафтних умовах; рятування людей та гасіння пожежі в зруйнованій будівлі; проведення піротехнічних робіт; організація пошуково-рятувальних та невідкладних аварійно-відновлювальних робіт на водних об’єктах.
Протягом практичних занять були відпрацьовані питання щодо розгортання пересувного пункту управління, пересування та введення підрозділів до місць проведення рятувальних робіт, відпрацювання тактики оперативних дій при ліквідації надзвичайної ситуації техногенного характеру, дій слухачів магістратури та курсантів на посадах керівного складу в органах управління, взаємодії підрозділів оперативно-рятувальних сил з іншими службами при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а також надання психологічної допомоги постраждалим в осередку події.
На тактичних навчаннях також було презентовано суперлегку розкладну рятувальну драбину. Авторами винаходу є начальник кафедри організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт Віталій Собіна та доцент цієї ж кафедри Дмитро Соколов. На навчаннях курсанти показали, як можна використовувати драбину для рятування постраждалих при різноманітних умовах: пожежі, авіакатастрофі,  у завалах зруйнованих будівель тощо. Наразі розкладну рятувальну драбину використовують у навчальних цілях, але науковці НУЦЗУ сподіваються, що винахід будуть використовувати у рятувальних підрозділах ДСНС України.
За словами полковника Лісняка, такі тактичні навчання є запланованими і проходять щороку відповідно до навчального плану університету. Практика є запорукою успіху. Тому на сьогодні майбутнім рятувальникам ДСНС вкрай необхідні як теоретичні, так і практичні знання, щоби правильно, оперативно та якісно допомагати людям у будь-якій надзвичайній ситуації.
Детально про тактичні навчання дивіться на сайті НУЦЗУ

RSS-лента

RSS-материал

Наш канал на YouTube